Vítejte na magazínu o Brně

Opuštěná vila v Pisárkcáh
19
Jul

Brněnský Gatsby – opuštěná vila v Pisárkách

V Pisárkách se nachází opuštěná polorozpadlá vila, která kdysi patřila známému porevolučnímu podnikateli Rudolfu Hošnovi. Pan Hošna trochu připomíná knižní postavu Jay Gatsby, která zbohatla za velmi krátký čas, následně si pořídila velkou úchvatnou honosnou vilu, kde pořádala pravidelně hojné večírky se smetánkou města.

primetime
Rudolf Hošna vydělal velké mění na prodeji textilu, následně produkoval film Trhala fialky dynamitem, skupoval hudební kluby, či například produkoval mnoho hudebních videoklipů. Osudným se mu pak stalo podnikání s auty, kde byl odsouzen za podvod na několik let za mřížemi.
DSC_3092
Dnes je vila v insolvenčním řízení a údajně ji vlastní Hošnova bývalá manželka. Vila stále čeká na svého kupce.
DSC_3080
Ve své době patřila mezi nejluxusnější stavby Brna. Krytý bazén, točité schody, leptaná skla ve dveřích a další symboly porevolučních zbohatlíků.
DSC_3069
DSC_3055
Z vily je úchvatný výhled na Brno.
DSC_3053
Ve své době se ve vile pořádaly honosné večírky, které navštěvovaly i celebrity jako například Helena Růžičkova, či Paľo Habera.
DSC_3042
Přesto, že vila byla ve své době považována za luxusní, tak mnoho odborníků na architekturu považují vilu za jeden velký kýč a známkou nevkusu porevolučních podnikatelů.
DSC_3036
Vila je hojně navštěvována a známa v subkultuře urbexistů, kteří jezdí po republice a navštěvují podobné opuštěné místa, které následně mezi sebou fotograficky reportují.
DSC_3029
Vila je bohužel i navštěvována vandaly a spoustu věcí za těch několik let zmizelo, převážně pak kovové předměty jako radiátory, či zábradlí.
DSC_3026
Kvůli dobrému umístění je velká pravděpodobnost, že vila v příštích letech najde svého kupce.
DSC_3022

Co si o tom myslíte?

názorů

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...