Vítejte na magazínu o Brně

11
Sep

Nejprestižnejší studentská konference v Brně – rozhovor

  • Ondřej Prášek, 24 let
  • Projekt: Business Academy
  • Pozice: Zakladatel, řízení projektu

Ondřej Prášek v Brně založil studentský klub Business Academy, který pomáhá studenty vzdělávat v oblasti managmentu firem, financí a celkově v oblasti byznysu. Se svým týmem pořádal v Brně unikátní studentskou konferenci Glorious, kam dorazili známé jména obchodu jako zakladatel internetové firmy Slevomat.cz Tomáš Čupr, zakladatel Student Agency Radim Jančura a další. Přečtěte si více o projektech Ondřeje a jeho týmu.

ondrej-prasek1. Co Vás přivedlo k myšlence založit studentský klub? Nebojíte se konkurence? Přece jenom v Brně je podobných klubů již několik.

Ona myšlenka mi v hlavě zrála delší dobu a to konečné rozhodnutí o tom, že do toho tedy opravdu jdeme, bylo jakousi gradací toho, jak v Brně některé spolky fungují a jaké akce nabízejí. Přišlo mi, že jsou zde velké rezervy nejen v samotných akcích, co se organizačních věcí týče, ale především v tématech. V první řadě to byla ale myšlenka, aby i VUT mělo podobným směrem orientovaný studentský klub, který na naší univerzitě jednoznačně chyběl. Postupem času jsme se však rozhodli jít vlastní cestu a být nezávislí.

 

2. V čem se Business Academy liší od jiných studentských klubů?

Věřím, že je toho mnoho. Jednoznačně bych ale určil 3 klíčové body a to: inovace, profesionalita a především témata. Neděláme akce jen kvůli řečníkovi, ale vždy vybereme vhodného řečníka na dané téma a nebo s řečníkem delší dobu pracujeme na přednášce. Návštěvníci si neodnáší pouze to, že viděli někoho známého, ale především informace, zkušenosti a praktické rady a tipy. To je to, co je posouvá dál. Profesionalita v řízení samotné BA, o tom, jak a co děláme a jak k celému spolku a jeho částem přistupujeme. A v neposlední řadě inovace. Dělat věci jinak – lépe. Posouvat hranice dál a dělat věci lépe a hlavně dělat něco nového navíc. To nás jednoznačně odlišuje.

ondrej-bartos

3. Jakým způsobem Jste vybíral lidi do týmu Business Academy?

Jádro se utvořilo z přátelských vazeb a spolužáků z fakulty. Ovšem většina dalších členů se přidala až na základě naší výzvy přes sociální sítě. Tehdy jsme vzali každého zájemce a pod tlakem práce a organizačních věcí postupně někteří odpadli. Dnes už se situace změnila a členy do týmu pečlivě vybíráme. Učíme a posilujeme ty, kteří mají opravdu zájem a vůli pracovat a jsou ochotni to dokázat nejen prací ale i začleněním do kolektivu.

studensky-klub-glarious

4. Co považujete v rámci Business Academy doteď za svou největší výhru a naopak, co se podle Vás celkem nezdařilo?

Odpověď na obě otázky je tatáž. Jsou to lidi! Velmi často slyšíme: ”Všechno je to o lidech. A ono to tak opravdu je. V našem teamu máme členy, kteří jsou ve svých oborech opravdu velmi, ale velmi zdatní a přispívají tak do spolku svou profesionalitou v daném oboru. Jiní jsou zase natolik schopní a pracovití, že se dokáží rychle adaptovat a naučit novým věcem a být tak oporou nejen pro mě ale i pro ostatní členy v Business Academy. Naopak se však i najdou právě ti, kteří bud zklamou vaši důvěru a nebo je neodhadnete správně v ten pravý čas. Ale člověk se vždy musí i z toho špatného poučit a příště už tu stejnou chybu neudělá.

konference

5. Začátkem dubna Business Academy organizovala svou první velkou akci – konferenci Glorious 2015. Čeho se konference týkala a jak ji s odstupem času hodnotíte? 

Glorious je nejprestižnější studentská konference nabitá úžasnými řečníky a atmosférou, jejíž tématika se nese v oblastech byznysu, kariéry a osobního rozvoje. Na Gloriousu jsme vytvořili unikátní výběr devatenácti nejlepších dostupných řečníků v ČR. Co do hodnocení tak samozřejmě jako organizátor nemůžu být nikdy spokojen :D. Glorious já osobně velmi nerad hodnotím, ale vždy spíše odkazuji na hodnocení účastníků a řečníků. To je pro mě hlavní ukazatel úspěchu a neúspěchu. Zde jsou ohlasy naprosto jednoznačné a sice, že akce byla fantastická a maximálně si ji užili nejen účastníci, ale i samotní řečníci.

konference-studentskeho-klubu

6. Změnilo podle Vás uspořádání Glorious-u 2015 dění na scéně brněnských studentských klubů?

Do jisté míry ano. Ukázali jsme, že konference pro studenty jde opravdu posunout o bezpočet úrovní vzhůru. Dnes, už není ani pro studenty problém uspořádat velkou konferenci bez podpory univerzity. Ale především jde na jedno místo dostat velmi úspěšné podnikatele, manažery a lektory z celé republiky. Už dnes vnímáme, že jsme mnohé tak říkajíc nakopli a chystá se opravdu velké množství ať už jiných či podobných konferencí. Pevně však věříme že Glorious si své postavení nejprestižnější studentské konference udrží i po další léta.

Konference Glorious

7. Jaké jsou Vaše plány do budoucnosti? Na jaké další akce z dílny Business Academy se můžeme těšit?

V následujícím školním roce toho bude opravdu mnoho. Rádi bychom za jeden semestr uskutečnili více jak 14 akcí typů uzavřených workshopů a otevřených přednášek. K tomu nám přibude ještě několik exkurzí. Samozřejmě už dnes pracujeme na dalším ročníku konference Glorious, který má jednoznačně za cíl přeskočit ještě o několik úrovní letošní ročník. Věřím tomu, že na to máme opravdu velmi dobře našlápnuto. A v neposlední řadě by to měla být naše největší akce zaměřená na podporu automotive v České republice. O všem budeme informovat ať už na našem novém webu a nebo facebookovém profilu.

 

 

Co si o tom myslíte?

názorů

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...