Vítejte na magazínu o Brně

02
Jul

Taxikáři v Brně – 7 postřehů

Potkali jsme podnikatele Ondřeje Krátkého na jedné párty inovačního centra HUB BRNO, který se svým týmem pracuje na mobilní aplikaci Liftago. Liftago má zvýšit konkurenci mezi Brněnskými taxikáři a tak vybrat ty nejkvalitnější. Dohodli jsme se s ním, že vyrazíme do terénu a sami aplikaci otestujeme.

DSC_4706
Celkově jsme absolvovali 5 jízd (4 zdokumentovali) a pokládali jsme taxikářům nejrůznější otázky od toho, jak je na tom taxi byznys v Brně, zda je pravda, že taxikáři jsou zlí atp. Celkově jsme zpracovali 7 postřehů ať všeobecně známých, tak věcí, které byli pro nás nové.

DSC_4733

Jezdili jsme přes zmíněnou taxi mobilní aplikaci. Pro testování bylo třeba mít “chytrý” telefon a připojení na internet. Níže se už dočtete zmíněných 7 postřehů.
DSC_4725

1. POSTŘEH – Kolega se bál, že taxikáři budou velmi nepřátelští a moc do fotoreportu nechtěl jít. Překvapivě všichni taxikáři byli fajn, hodně otevření a focení jim vůbec nevadilo. (Opět opakujeme nebrali jsme taxikáře z ulice, jaká je situace tam nevíme.) Podle slov jednoho taxikáře “Je to individuální, jak najdete blbého politika, tak najdete dobrého politika, jak najdete blbého taxikáře, tak dobrého taxikáře a tak je to ve všech oborech, je to hlavně o lidech.” Nepotkali jsme nikoho zásadně nepříjemného.

Jeden z dalších důvodů, jak jsme se dozvěděli je, že zákazníci si taxikáře sami vybírají, jakmile se taxikář nechová fér k zákazníkům, tak ho z aplikace zákazníci nízkým hodnocením sami vyřadí.

DSC_4719

2. POSTŘEH – Mezi konkurenty v taxi službách panuje veliká rivalita. Aplikaci údajně nemají rádi některé velké taxi firmy a vyhrožují svým řidičům vyhazovem, pokud ji u někoho uvidí.

DSC_4717

3. POSTŘEH – Většina taxikářů jezdí novými auty od SuperB, Mercedesy po moderní Reanaulty. Nikdy jsem si toho tak nevšímal. Na druhou stranu potkali jsme i starší modely aut jako Felicie.

DSC_0176
4. POSTŘEH – Víkendy přes dopoledne jsou slabší a taxikářů není mnoho. Je to způsobené tím, že hlavní špička v Brně je přes noc, kdy naopak jich naleznete nejvíce a kdy se také nejvíce jezdí. Přes pracovní týden jsme během dopoledne a odpoledne zaznamenali mnohem více taxíků.
DSC_0178

5. POSTŘEH – Cena hodně závisí na tom, kolik je zrovna přihlášených taxíků v aplikaci. Čím více řidičů je na ulici, tím je i větší šance na nižší ceny. Dále cenu ovlivňuje, jak daleko je řidič od vás. My jezdili okolo 100 Kč po centru, detailnější informace naleznete dole.

DSC_0185
6. POSTŘEH – U aplikace s kterou jsme jezdili hodnotí taxikáři klienty. To mě překvapilo úplně nejvíce. Po jízdě vás aplikace vyzve, aby jste ohodnotil řidiče a dali mu zpětnou vazbu. Ale funguje to i naopak. Taxikář naopak dá hodnocení i vám. Je to kvůli agresivním a neplatícím pasažérům, ale je jich údajně málo. Dále nám přišly do emailu potvrzovací zprávy o jednotlivých jízdách, kde byly vypsané i jednotlivé ceny. Krom toho máte šanci dopátrat například ztracené věci, které by jste si nechali v taxíku.
DSC_0187
7. POSTŘEH – Taxikáře jsme si sami vybírali. Dostali jsme na výběr obvykle z 2 až 4 řidičů, kteří byli právě dostupní. Srovnávali jsme odhadované ceny, viděli jsme, jakými auty jezdí a jaké mají hodnocení od dalších zákazníků a vybrali tak, který se nám zdál nejlepší.

DSC_0188

Naše jízdy, jednotlivé hodnocení a ceny.

 • Trasa: Křenova – Lužánky
 • Cena: 140 Kč
 • Naše reálné hodnocení, které jsme v aplikaci řidiči dali: 5/5
 • Auto: Škoda Octavia

DSC_0197
DSC_0198

 • Trasa: Lužánky – Dominikánské náměstí
 • Cena: 93 Kč
 • Naše reálné hodnocení, které jsme v aplikaci řidiči dali: 4/5
 • Auto: Renault Fluence

DSC_0213

DSC_0217

DSC_0219

 • Trasa: Lužánky – Hlavní Nádraží
 • Cena: 115 Kč
 • Naše reálné hodnocení, které jsme v aplikaci řidiči dali: 5/5
 • Auto: Toyota AurisDSC_0242

Brno Liftago

 • Trasa: Park u Janáčkova Divadla – Špilberk
 • Cena: kolem 130 Kč
 • Naše reálné hodnocení, které jsme v aplikaci řidiči dali: 5/5
 • Auto: Škoda SuperB

DSC_4724 DSC_4725

 

Možnost svézt se zdarma

 

Pokud máte zájem si Liftago sami vyzkoušet, tak si stáhněte aplikaci buď pro iPhone, nebo pro Android. Dohodli jsme se s Ondrou, že naši čtenáři můžou využít promo kód”MILUJEMEBRNO” a dostat slevu 400 Kč před první jízdou. Kód se dá použít při bezhotovostní platbě a vkládá se do aplikace před poptáním taxíků. Bohužel nám Liftago umožnilo použít kód na otestování pouze do 31.8 a po zadání do aplikace je ho třeba vyjet do 14 dnů, jinak přestává platit.

Co si o tom myslíte?

názorů

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...