Vítejte na magazínu o Brně

04
Aug

5 top brněnských parků, kam za odpočinkem

Parky jsou místem, kde si můžeme odpočinout, relaxovat a nadýchat se čerstvého vzduchu. Představují oázu klidu, kterou vždy uvítáme. Které parky v Brně patří mezi nejoblíbenější a turisty nejnavštěvovanější?

 

Lužánky:

Park Lužánky se rozléhá v samém centru Brna. Jde o nejstarší veřejný městský park v Česku. Jeho počátky se datují až do roku 1786. Uprostřed parku najdeme budovu Střediska volného času Lužánky, která stejně jako park slouží od roku 1949 k rekreaci dětí, mládeže i dospělých. Zároveň podporuje vzdělávání dětí a rozvíjení jejich zájmů. Park je prohlášen za národní památku.

Brno Lužánky

 

Špilberk:

Městský park Špilberk zaujímá rozlohu 17 ha a je nejvýznamnějším brněnským parkem. Společně s parkem Lužánky byl prohlášen za národní památku. Park se rozléhá kolem stejnojmenného hradu. Nachází se zde řada vyhlídkových altány a pomníků. V parku Špilberk bylo zřízeno také městské zahradnictví pro péči o brněnskou veřejnou zeleň.

Brno Špilberk

Denisovy sady:

Denisovy sady představují opravdovou oázu klidu v Brně. Jsou oblíbeným cílem návštěvníků, kteří si chtějí odpočinout a projít se zelení. Chodí sem studenti, senioři i rodiče s malými dětmi. Denisovy sady se táhnou mezi ulicí Bašty až k ulici Husova. Park prošel rozsáhlou renovací na počátku 21. století.

Denisovy sady

Park Studánka:

Tento park patřil až do poloviny 20. století k parku Denisovy sady, který byl vybudován v letech 1814 až 1818. V letech 1939 – 1941 byl však silnicí rozdělen na dva samostatné parky. Horní část si ponechala své jméno a dolní byla pojmenována jako park Studánka.

Park Studánka

Kapucínské terasy:

Pětici nejoblíbenějších a nejkrásnějších parků v Brně uzavírají Kapucínské terasy. Jde o malý park, který se rozkládá na několika kaskádově postavených terasách na východním svahu Petrova. Část parku byla nedávno zrekonstruována a zpřístupněna veřejnosti.

Kapucínské terasy

Co si o tom myslíte?

názorů

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...